Štefan Simončič, predsednik Združenja EPEKA, so. p., se je udeležil 14. Platforme za vključevanje Romov.
V Združenju EPEKA, so.p., znotraj projekta Krepitev ranljivih družbenih skupin ob podpori prostovoljstva organiziramo dogodek Predstavitev projekta in programov prostovoljstva.
Združenje EPEKA, so. p., organizira projekcijo filmov v Ljubljani v okviru EU Youth Cinema: Green Deal 2023.
Združenje EPEKA, so. p., organizira projekcijo filmov v Ljubljani v okviru EU Youth Cinema: Green Deal.
Združenje EPEKA, so. p., v okviru projekta EU Youth Cinema: Green Deal organizira projekcijo filmov v Novem Mestu.
V razstavišču Kulturnega inkubatorja bo od 28. avgusta dalje na ogled razstava Rojstvo in smrt mikrokozmosa - raziskovanje neznosne lahkosti so-bivanja s kvasovkami, pod katero sta se podpisala avtorja Monika Pocrnjić in Andrej Firm. Razstava je še zadnja v vrsti razstav, ki so se v Kulturnem inkubatorju zvrstile v sklopu projekta konS - platforma za sodobno raziskovalno umetnost.
Če te zanima ples in spoznavanje telesa ali si med tistimi, ki jih privlačijo afriški ritmi in instrumenti, te vabimo v našo družbo na brezplačen preizkusni obisk izbrane delavnice! To je odlična priložnost, da se preizkusiš v različnih plesnih zvrsteh, preizkusiš afriške instrumente in glasbo, spoznaš pedagoge, pridobiš odgovore na morebitna vprašanja in se pridružiš izbrani skupini. Lahko tudi več skupinam, vrata so odprta! Preizkusi se.
Tudi letos bo Galerija Media Nox eno od prizorišč Festivala fotografije Maribor, ki v mestu poteka v organizaciji Fotokluba Maribor, kot del festivalskega dogajanja v Galeriji Media Nox bo tudi na ogled razstava interdisciplinarnega umetnika Blaža Rojsa.
Tudi letos bo Galerija Media Nox eno od prizorišč Festivala fotografije Maribor, ki v mestu poteka v organizaciji Fotokluba Maribor. Otvoritev festivala bo v soboto, 16. septembra, na Židovskem trgu, že od četrtka, 14. septembra, pa bo kot del festivalskega dogajanja v Galeriji Media Nox na ogled razstava Rememory interdisciplinarnega umetnika Blaža Rojsa.
Med 16. septembrom in 30. novembrom bo med arkadami na fasadni steni pred Galerijo Media Nox na ogled nova fotoinstalacija večmedijskega umetnika Marka Paka. Uradno odprtje bo v soboto, 16. septembra, razstava AF pa bo na ogled v okviru Festivala fotografije Maribor 2023 - Dotikanje.
Vabljeni na 4. dogodek izmenjave izkušenj in dobrih praks v okviru projekta Krepitev vloge kariernih centrov v celostni obravnavi študentov z naslovom Spoznanja, rezultati in trajni dosežki v celostni obravnavi študentov.
Organiziramo delavnico gradnje letalskih modelov, kjer so bodo vaši otroci v dveh delavnicah naučili narediti in izdelali dva različna modela letal. Mentorji bodo vašim otrokom na zabaven in hkrati poučen način predstavili tehniko gradnje prostoletečih letal.
FabLab Maribor v sodelovanju z Mestno občino Maribor in MKC Maribor vabi na modelarsko delavnico. Delavnica je namenjena osnovnošolskim otrokom. Zasnovali smo jo kot edinstveno in navdušujočo izkušnjo za otroke, ki jih zanima letalsko modelarstvo. V dveh dinamičnih delavnicah bodo udeleženci pod vodstvom izkušenih mentorjev pridobili znanje in veščine za gradnjo in izdelavo dveh prostoletečih letalskih modelov.
Vljudno vabljeni na premierno uprizoritev plesne predstave Okamenela v izvedbi in idejni zasnovi plesalk iz kolektiva ŠIK in v koreografiji Urše Rupnik. Premiera predstave je del programa Platforme sodobnega plesa (Platforma po Platformi).
Združenje EPEKA, so. p., v okviru projekta EU Youth Cinema: Green Deal 2023 organizira projekcijo filmov v Murski Soboti.
Zavod CITILAB Maribor v sodelovanju z Ministrstvom za digitalno preobrazbo napoveduje izvedbo 22 urnega programa, ki udeležencem starim 30 let ali več omogoča osvajanje pomembnih digitalnih veščin. Program je strukturiran v pet tematskih sklopov in je razdeljen na osnovni in napredni del. Projekt sofinancira Evropski socialni sklad in Ministrstvo za digitalno preobrazbo v okviru neformalnih izobraževanj za odrasle na področju digitalnih kompetenc.
CAE je prejšnji teden objavil poziv za »ustvarjalce sprememb«, namenjen umetnikom, kulturnim delavcem in študentom (18–30 let), ki bodo kot »ustvarjalci sprememb« (changemakers) mobilizirali državljane, da se udeležijo evropskih volitev. Rok prijave je do 15. oktobra 2023 do 23.59 po srednjeevropskem času.
Predstava je odziv na čas hitro razvijajočega se individualizma, kjer še vedno nimamo jasnega odgovora na vprašanje, kaj pravzaprav pomeni biti posameznik. Vzpostavljanje in rušenje osebnostnih mej postaja nepogrešljiva veščina, avtonomija je predstavljena kot najvišja vrednota, a vseeno smo ujeti v zgodovinske posledice stereotipizacije spolnih vlog, ki se še dodatno razraščajo v paradoksalnem svetu politične hiperkorektnosti in new-age aktivizma.
Poziv za prostovoljke_ce Vabimo te, da postaneš prostovoljka_ec v naši organizaciji in se pridružiš drugim mladim, ki skozi prostovoljsko delo pridobivajo nove prijatelje_ice, nova znanja in izkušnje. Pri nas lahko deluješ na sledečih področjih: - nudenje brezplačne učne pomoči Primerno za vse, ki bi radi poleg altruističnih vzgibov, pridobile pedagoške izkušnje. - sodelovanje v skupini […]
Mladi selektorji za mlado filmsko publikoKoncept “mladi selektorji za mlade filmske gledalce” se v svetu širi. Tudi festival ENIMATION se je preteklo leto soočil z možnostjo vključevanja zainteresiranih mladih v oblikovanje programov za sovrstnike. S tem želimo krepiti izkušnje mladih s področja kulturne produkcije in umetnosti, jim omogočati delovne izkušnje in predstaviti delovne možnosti, za katere imajo pri nas malo priložnosti spoznati.Udeleženci na delavnici raziskujejo in spoznavajo načine gledanja AV vsebin, skozi pogovore in diskusije določajo kriterije ocenjevanja otroških in mladinskih filmov, spoznajo razlike med komercialnim in avtorskim filmov ter moč filma kot izrazno sredstvo. Skozi praktično delo pridobijo vpogled v oblikovanje filmskih programov festivala ENIMATION in zahtevane naloge dela selektorjev. Spoznajo pomen kakovostne in premišljene vsebine izbranih AV del, ki jih bodo predali mlajšim gledalcem in sovrstnikom. Srečajo se z razmislekom vpliva filma na gledalca, sporočila filma, tehničnih posebnosti ipd. Na delavnici bodo svoje izkušnje delile tudi mlade sodelavke Enimation festivala Ajda Varl, Eva Reponj in Iza Ambrožič Simončič, predlog delavnice pa je zasnovalo Društvo za razvoj filmske kulture.
Komuniciranje s publikami na primeru festivala ENIMATION Mladi so danes intenzivno vpeti v komuniciranje preko družbenih omrežij, vendar to še ni zagotovilo, da znajo komunicirati tudi poslovno, z namenom promocije kulturnih dogodkov in nagovarjanje publik. Z delavnico bodo udeleženci spoznali polje komuniciranja s publikami, obstoj različnih publik in kanalov, kje in kako lahko komuniciramo, izdelali bodo strategijo komuniciranja s časovnico za izbrani dogodek ter analizirali obstoječe objave ter se o njih pogovarjali. Na delavnici bo svoje izkušnje delila tudi mlada sodelavka Ajda Varl, predlog delavnice pa je zasnovalo Društvo za razvoj filmske kulture. Delavnico financira MKC Maribor in je za udeležence brezplačna.
Na delavnici bodo dijaki spoznali aktivnosti in pripomočke:
za sprejemanje odločitev in postavljanju ciljev ter poti do cilja
pri izbiri nadaljnega študija.
Karierni center UM organizira delavnico nemenjeno dijakom za sprejemanje odločitev in postavljanju ciljev ter poti do cilja pri izbiri nadaljnega študija.
Društvo Legebitra, v okviru projekta KAJiščeš.si, izvaja terenska testiranja na spolno prenosljive okužbe za moške, ki imajo spolne odnose z moškimi.Testiranje je zaupno in brezplačno, za udeležbo ni potrebno imeti zdravstvene kartice.
Vabljeni na delavnico ustvarjanja mozaikov. Z mozaiki so krasili stene, tla in ponekod tudi stropove. Pri nas najdemo primere mozaika iz rimskih časov, tehnika mozaika pa se je razširila predvsem v 20. stoletju. Z delavnico želimo nagovoriti študente likovne pedagogike, ki te tehnike ne spoznajo tekom študija, hkrati pa spodbuditi mlade iz ranljivih skupin, da se preizkusijo v njej, saj je izdelava mozaika izredno meditativna tehnika, pomaga pri urjenju koncentracije in vztrajnosti.
Metoda fraktalne risbe je likovna meditativna metoda, sestavljena iz črt in barv. Pri risanju fraktalne risbe se sproščamo, razvija se naša ustvarjalnost, lahko pa jo uporabljamo tudi v terapevtske namene. Pridruži se lahko prav vsak, saj za risanje fraktalov ni potreben likovni talent ali likovno znanje.Skozi ustvarjanje spoznamo sebe, prepoznamo svoje potenciale in talente ter razberemo svoje vzorce, ki jih skozi korekcije prerišemo in ustvarimo nove – tiste, po katerih hrepenimo, h katerim stremimo. Fraktalna risba vzbuja občutek uspešnosti, učinkovitosti, kreativnosti in ponuja prostor za izražanje otroka v nas. Hkrati omogoča aktivno sprostitev in meditacijo, ki odstira nove poglede, v obdobjih povečane občutljivosti in ranljivosti ponuja zavetje miru in varnosti ter odgovarja na pomembna življenjska vprašanja.Delavnico posvečamo študentom likovne pedagogike in zainteresiranim mladim iz ranljivih skupin, da spoznajo enostavne načine sporočanja in razvijanja potencialov skozi likovno ustvarjanje.
Delavnica animiranega filma omogoča udeležencem spoznavanje z osnovami animiranega filma. Naučijo se, kaj je risanka, kako s tehniko animacije oživljamo like in kako se različna umetniška področja, kot so literatura, likovna in glasbena umetnost, med seboj prepletajo v enem izdelku – animiranem filmu. Delavnico vodita Hana Repše in Iza Ambrožič Simončič, predlagala pa jo je Hana Repše, samozaposlena v kulturi.