Se trenutno dogaja

Val delavnic v Kulturnem inkubatorju

Kulturni inkubator Koroška cesta 18, Maribor

Društvo Kreativni val v Kulturnem inkubatorju pripravlja niz dogodkov za mlade Ukrajince z željo, da se v varnem, odprtem in ustvarjalnem okolju družijo, povezujejo ter postopoma spoznavajo prostor in skupnost, v kateri danes živijo. Program v ukrajinščini ponuja priložnosti za izražanje, ustvarjanje in gradnjo skupnosti med vrstniki. Hkrati pa v sklopu integracijskih dogodkov odpirajo prostor tudi za širše druženje – ti dogodki so namenjeni vsem mladim, potekajo v angleščini, spodbujajo pa tudi pogovor v slovenščini ter spoznavanje mladih iz Maribora.
Integracijski dogodki bodo v Kulturnem inkubatorju ob nedeljah, in sicer 8. in 15. februarja 2026, sestavljeni pa so iz tečaja pogovorne angleščine in igranja različnih namiznih iger.

[Galerija Media Nox] Timi Sitar in njegova rdeča nit

Galerija Media Nox Židovska ulica 12, Maribor

V petek, 13. februarja 2026, bo v Galeriji Media Nox odprtje razstave Timi Sitar in njegova rdeča nit. Razstava bo na ogled do 12. marca 2026.

Timi Sitar (r. 2000) si je svojo umetniško pot začrtal v Mariboru, kjer je živel, ustvarjal in obiskoval Srednjo frizersko šolo Maribor. Tekom dijaških let si je s svojim prepoznavnim simbolom »človečka«, ki simbolizira človeškost, človeško izkušnjo in eksistenco v sodobnem svetu, in ga najdemo skorajda povsod po Mariboru v obliki manjših nalepk ali grafitov, ustvaril subtilno prezenco.

Skip to content