- Ta dogodek je minil.
Delavnica kolažne montaže
20. novembra 2024,18:00
Vabimo vas, da se nam 20. novembra 2024 ob 18. uri pridružite na delavnici kolažne montaže v Kulturnem inkubatorju na Koroški cesti 18 (studio)! Dogodek je brezplačen!
Na delavnici bodo udeleženci iz najrazličnejših fotografij in grafik izrezanih iz knjig, časopisov, revij in podobnih tiskovin v tehniki kolažne montaže sestavljali domišljijske podobe ter ustvarjali unikatne vizualne zgodbe, ki jih bomo opremili s poljubnim tekstom ali besedami. Iz kolažev bo nastal skupni izdelek v obliki fanzina oz. zina.
Kot vedno je dogodek brezplačen, med delavnico pa bodo na voljo tudi prigrizki in pijača.
Beseda fanzin je skovanka, nastala iz angleških besed fan (ljubitelj, oboževalec) in magazine (revija). Fanzini ali krajše zini so knjižice, največkrat samozaložniške »naredi sam« publikacije, ki nastajajo v majhnih nakladah in z nizkimi produkcijskimi stroški. Prevladujoče vrednote ustvarjalcev (fan)zinov so bile in ostajajo: ustvarjalnost, neodvisnost (DIY – Do It Yourself – naredi sam), cenovna dostopnost in neprofitnost (non (for) profit – ne za dobiček), povezovanje in komunikacija. (Fan)zini se pojavljajo kot medij določenih subkultur prejšnjega stoletja, od ljubiteljev znanstvene fantastike naprej.
Mentorica delavnice je Petja Kolenko, vizualna umetnica in likovna pedagoginja, ki živi in ustvarja v domačem Ljutomeru. Leta 2021 je pod mentorstvom Zore Stančič na Pedagoški fakulteti v Ljubljani zaključila magistrski študij likovne pedagogike. Aktivna je na številnih področjih kulture, sodeluje pri organizaciji različnih festivalov in dogodkov, izvaja ustvarjalne likovne delavnice za različne starostne skupine, ukvarja se z grafičnim oblikovanjem ter oblikuje unikatne modne in uporabne izdelke. Do sedaj se je s svojo likovno produkcijo predstavila na številnih skupinskih ter samostojnih razstavnih projektih tako doma kot v tujini. Petjino likovno izražanje zaznamujeta ponovna uporaba in reciklaža različnih odpadnih materialov, ki jih predeluje v različnih tehnikah, najpogosteje pa se poslužuje tehnike kolaža. Njena dela vsebinsko motivično obravnavajo številne okoljske in družbene problematike ter izpostavljajo vprašanje ženske vloge v družbi. Dela so medsebojno stilsko raznolika, slogoven spoj stripovske, ulične in sodobne umetnosti tvori Petjin specifični likovni jezik, za katerega je značilno upodabljanje prizorov urbane kulture ter simbolne estetike izbranih glasbenih žanrov.
Prijave zbiramo do ponedeljka, 18. novembra 2024 na naslov: katarina.kocbek@mkc.si.